Poradíme Vám

Nevíte si rady, jak zorganizovat svatbu nebo máte na nás jiný dotaz? Kontaktujte nás. Jsme tu pro Vás.

Pokud máte jakékoliv nejasnosti ohledně pořádání svatby či jakýkoliv jiný dotaz. obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme. Na mail Vám odpovíme s konkrétním řešením problému. A navíc, jednu radu od nás máte zdarma!

 

Napsali jste nám

Jan

Dobrý den, prosím o radu, pomoc. Příští rok se budeme s přítelkyní brát a já nikde nemohu najít informace na jednu věc a to takovou. Před rokem mi umřel tatínek a mě napadlo, že bych ho chtěl mít na svatbě formou velké fotografie na nějakém stojanu a nevím, zda je to vhodné nebo ne. Popřípadě jak to udělat aby tam byl viditelně se mnou. Mockrát děkuji za radu. Preji hezky den.

Dobrý den,

u nás to zatím není úplně obvyklé. V zahraničí už je to bráno jako běžná záležitost. Řídila bych se hlavně tím, že je to Váš den, a měl by být především dle Vašich představ. Navíc, někdo se vždy musí odvážit být první :) Na internetu, zejména u zdrojů v angličtině, najdete mnoho inspirace, jak to lze udělat vkusně - vzpomínkový stůl, prázdná židle s fotkou milovaného zesnulého nebo zapálit za něj svíčku během a jako součást svatebního obřadu apod.

Přeji hezký den a v případě, že budete potřebovat s věcmi kolem svatby pomoci, obraťte se na nás

Za tým Merryberry Petra Nádraská

Iveta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat a poprosit o radu. Sháním místo, v Plzni,popřípadě v blízkém okolí, na svatbu i s obřadem, aby byl možný pouze pronájem prostor na svatbu, catering bychom si zajišťovali sami. Chtěli bychom zajistit obřad, výzdobu, nápoje a ubytování pro novomanžele.

1. lidí by bylo cca 30-35

2. klidně restaurace, klidně statek, nejlépe nějaký pivovar, nebo rodinný minipivovar, ale nejlépe, pokud možno, aby tam šel udělat obřad a následně i raut (catering bychom si ale chtěli zajistit svůj) a mohli jsme tam mít kapelu. Ideálně, aby tam pak byla, pro několik lidí a novomanžele, možnost přespání.

Vzhledem k Vašim parametrům jsme oslovili několik našich spolupracujících subjektů a dalších míst a připravili pro Vás drobný souhrn.

Pokud byste chtěla svatbu přímo v Plzni, je zde k dispozici hotel U Pramenů. Hotel je all-in-one, takže splňuje všechny Vaše požadavky na ubytování, restauraci i obřad. Vlastní catering je možný dle osobní dohody s ředitelem panem Šrámkem. Pro menší svatbu by Vám krásně posloužil menší Francouzský salonek a prostory venku, kde se konají obřady, jsou rovněž krásné.

Krásné prostředí na svatbu nabízí i farma a statek s koňským chovem Hucul Olšovka. Je možný vlastní catering, hudba, fotograf a další. S provozovateli se dá dohodnout i na lecčems speciálním.

Další možností, která by se Vám mohla líbit je statek Campus v Dobřívě na jihu Plzeňska. Vlastní catering je provozovateli povolen.

Pokud máte zájem, jak jste zmiňovala, o minipivovar, možná by se Vám líbila dobřanská Modrá Hvězda.

Jana

Dobrý den, mám dotaz ohledně svatebních šatů. Jak dlouho dopředu je optimální si zamluvit svatební šaty?

Obecně platí, čím dříve tím lépe. Dnes již máte k dispozici velké množství salonů, nicméně snoubenců může být také mnoho a Vám vysněné šaty může někdo "vyfouknout". V lednu je též dobré vyrazit na některý ze svatebních veletrhů, kde můžete mít možnost získat nějakou tu slevu na zapůjčení svatebních šatů. Po zapůjčení šatů je ještě nutné 2 týdny - 1 týden předem přijít na zkoušku šatů, aby byl případně čas šaty ještě upravit.

Olina

Dobrý den, prosím o radu ohledně svatební hostiny. Chtěla bych si ji zajistit svépomocí, ale nejsem si jistá množstvím jídla, aby nám uprostřed párty nedošlo. Děkuji.

Počítejte tak s 400g/osoba. Pokud byste se přece jen rozhodla pro catering nebo hostinu v restauraci, nemusíte se o množsvtí starat, rádi Vám ochotně poradí a jistě nebude problém přidělat další občerstvení. V případě svépomoci doporučuji raději více než méně. V nejhorším případě budete mít zbylé jídlo k snídani druhý den a nebo ho můžete uchovat v mrazáklu, kde se neztratí :)

Radka

Dobrý den, pokud si objednám svatební koordinátorku, co vše za mne může zařídit?

Rozsah povinností, se kterými Vám koordínátorka může pomoci, je opravdu široký. Někde se může lišit i od typu organizace v dané agentuře např. koordinátorka se může postarat i o dekorování celé svatby. V jiné agentuře mají na dekorace vyšetřeného člověka, který se stará výhradně o design celé svatby. V zásadě se koordinátorka postará o to, abyste s organizací svatby měli co nejméně starostí, stresu a ušetří Váš čas - komunikuje s dodavateli, ověřuje, koordinuje hosty až po poskytnutí první pomoci Vašim svatebním šatům v případě nehody apod. Největší pomoc koordinátorky dle nás spočívá v organizaci svatebního dne, kdy starosti, zda se na něco nezapomnělo, případné zádrhely, za Vás vyřeší koordinátorka a vy již nemusíte řešit vůbec nic, a tedy si můžete bez obav užít Váš velký den.

Petra

Dobrý den, zajímalo by mne, pokud si objednám služby svatební agentury, v čem to pro mne bude přínosem?

Svatební agentura Vám doporučí své prověřené dodavatele, je schopna Vám díky známosti s nimi vyjednat příznivější cenu. Pomůže Vám s výběrem místa pro obřad a hostinu.
Svatební agentura ušetří Váš čas, zádrhely a nepříjemnosti vyřeší za Vás. Vy rozhodujete, správná agentura Vás do ničeho netlačí, ale respektuje Vaše přání a představy. Neopomene ani nejmenší detaily, které by Vás nemusely napadnout, a kromě toho díky své praxi umí rychle a pružně reagovat na nejrůznější nastalé situace.

Monika

Dobrý den, dáváme dohromady hosty a řešíme problém, že mnozí z našich přátel mají děti. My bychom rádi hostinu pro dospělé, nechceme ze svatby udělat mateřskou školku. Poradíte nám, jak to hostům sdělit nějak taktně, aby se jich to nedotklo? Děkuji.

Jedná se o Vaši svatbu. Je tedy pouze jen na Vás, jakou ji budete chtít. Pokud na svatbě nechcete mít děti, je to Vaše právo. Lze však přistoupit i na kompromis, například zamluvit si chůvu na hlídání po dobu hostiny, která děti zabaví a pohlídá.

 

 

cross icon
NAPIŠTE NÁM